Ana Sayfa Nâzım Hikmet Vakıf Nâzım Hikmet Yılı Etkinlikler Takvimi Haberler
 
ETKİNLİKLER <<Geri
 
18.01.2007 | Nihat Kahraman kişisel sergisi
 
Yer:Nâzım Hikmet Vakfı Sanat Galerisi

Nihat Kahraman kişisel sergisi

Ressam Nihat Kahraman'ın kişisel sergisi 18 Ocak - 10 Şubat 2007 tarihleri arasında Nâzım Hikmet Vakfı Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluştu.

2006 yılına On' lar Grubu'nun usta isimlerinden Nevin Çokay' ın çalışmalarından oluşan sergisiyle veda eden Nâzım Hikmet Vakfı Sanat Galerisi, 2007 yılına ve sanatseverlere Nihat Kahraman'ın kişisel sergisiyle yeniden merhaba dedi..

1951 Denizli doğumlu olan sanatçı, 1972'de Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim - İş bölümünü bitirdikten sonra, 1972 -1976 yılları arasında Paris'e giderek, Ecole Nationale des Beaux-Arts'da uzmanlık öğrenimi gördü. Ressamlığın yanı sıra Devlet Opera ve Balesi'nde dekoratör olarak görev yapan sanatçının yurtiçi ve yurtdışında, resmve özel koleksiyonlarda eserleri yer almaktadır. Ayrıca katıldığı resim yarışmalardan aldığı birçok önemli ödülü bulunmaktadır.

Nihat Kahraman, Nâzım Hikmet Vakfı Sanat Galerisi'ndeki bu sergisinde, somutla soyut arasıda gidip gelen bir çizgide biçimlendirdiği yapıtlarında insanları, doğa, zaman ve mekânın içersinde ele alıyor. Sergide leke ve boya akıtmalarına dayanan renkçi bir üslupla yaptığı 40'tan fazla eseri yer aldı.


 

Videoyu izlemek için tıklayınız.

11.04.2018
NÂZIM HİKMET KÜTÜPHANESİ
02.04.2018
ŞEYH BEDRETTİN DESTANI ANTAKYA SAHNESİNDE
   
web tasarım